Poptávky za zaízení

Jste zdravotnické či sociální zařízení a potřebujete pomoci?

Dejte nám o sobě vědět a vyplňte dotazník či nás kontaktujte. Dotazník POMOC DOBROVOLNÍKŮ /BRIGÁDNÍKŮP Z ŘAD VEŘEJNOSTI má za cíl získat přehled o jednotlivých zařízeních v kraji, které hledají dobrovolníky. Český červený kříž následně může oslovit dobrovolníky z řad účastníků kurzu pro dobrovolné pečující a odkázat je do jednotlivých zařízení. Dotazník lze vyplnit opakovaně dle aktuální potřeby zařízení.

Máte nedostatek ochranných štítů?

Z počátku epidemie byl nedostatek ochranných pomůcek a proto jsme nečekali až pomůže někdo jiný a začali tisknout ochranné štíty na 3D tiskárně. Štíty jsme vyráběli dle vzorku, který vytvořil Český výrobce tiskáren Josef Průša (https://josefprusa.cz) a všechny podklady k jejich výrobě dal volně k dispozici. V současnosti máme ještě vyrobenou zásobu štítů. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat na e-mailu stab@cckchrudim.cz.

Děkujeme společnosti Prusa Research a.s. za slevu na materiál a poskytnutí hledí a společnosti S&T Plus, s.r.o. za zapůjčení druhé 3D tiskárny.

Potřebujete vyškolit personál v používání osobních ochranných prostředků?

Potřebujete vyškolit personál ve správném používání osobních ochranných pracovních prostředků s důrazem na ochranu při práci v infekčním prostředí COVID19? Kontaktujte nás. Vysvětlíme, ukážeme a společně s Vámi nacvičíme používání nejběžnějších ochranných pomůcek. Naučíte se pracovat s celotělovým ochranným overalem, štíty, brýlemi, respirátory, rukavicemi, návleky atd. Správný postup oblékání a zejména bezpečného svlékání se nelze naučit z videa, ale je potřeba si prakticky vyzkoušet pod dohledem zkušeného instruktora. Kurz je určen zejména pro personál pobytových zařízení, kde pečují o osoby vyžadující zvýšenou ochranu před nákazou nebo infekčním onemocněním. Kurzy realizujeme jak v učebně ČČK v Chrudimi, tak i přímo v zařízeních. V případ zájmu nás kontaktujte na e-mailu stab@cckchrudim.cz.