DOBROVOLNÍK

Pomoz nám pomáhat
staň se dobrovolníkem
uvítáme mezi sebou i tebe

Jak můžete pomoci právě v těchto dnech?

Epidemiologická situace se zhoršuje a my se preventivně připravujeme na nejhorší scénáře.
Pomozte nám stejně jako v předchozích vlnách a připojte se k nám.

Pomoc v nemocnicíM a sociálníM zařízeníM

Zaregistrujte se do naší databáze a tím nabídněte svoji pomoc nemocnicím či sociálnímu zařízení (např. domovy seniorů). Ve chvíli, kdy se v okolí objeví nějaká příležitost, budeme Vás kontaktovat a propojíme Vás s daným zařízením. Buďte trpěliví, netlačte na pilu, když na Vás hned nepřijde řada. Váš čas přijde později.

Pokud jste úplný laik a chtěli by jste také pomáhat, my Vás v rámci jednodenního kurzu vše potřebné naučíme. Jakmile se ukáže, že Vás sociální nebo zdravotnické zařízení bude potřebovat, můžete k nim nastoupit jako dobrovolník nebo jako brigádník.

pomoc ČESKÉMU červému kříži

Činnost Českého červeného kříže je založena na dobrovolnících. Hledáme i Tebe. Přidej se k nám, rádi využijeme každého. Možná budeme potřebovat operátory na naší bezplatnou telefonní linku 800 477 774, lidi se znalostmi první psychické pomoci a krizové intervence. Využijeme ale každého. Můžeš nám pomoci s webem, grafikou, tvorbou textu, vyhledáváním a analýzou dat, překlady, jazykovou korekturou, vedením projektů či koordinaci dobrovolníků nebo třeba rozvozem nákupů pro seniory. Rádi přivítáme nejen zdravotní sestry, lékaře, záchranáře, studenty lékařských fakult a zdravotnických škol, ale kohokoli, kdo bude aktivní a rád pomůže z jakéhokoliv oboru. Děkujeme, že pomáháte.

PÉČE O SVÉ BLÍZKÉ DOMA

Přetíženým nemocnicím či pobytovým zařízením můžete také ulehčit tím, že si vezmete své příbuzné, kteří nevyžadují intenzivní zdravotnickou péči z těchto zařízení domů do domácí péče. Péči o své blízké na lůžku Vás naučíme na našich jednodenních kurzech základů ošetřovatelství.